2 вересня весь світ відзначає визначну подію в історії людства –75-у річницю закінчення Другої світової війни

Версія для друкуВерсія для друку

2  вересня весь світ відзначає визначну подію в історії людства –75-у річницю закінчення Другої світової війни

Друга світова війна (1939-1945) – один з найбільших збройних конфліктів в історії людства.

1 вересня на територію Польщі увійшло майже півтора мільйона німецьких солдат. Вторгнення відбувалося вздовж майже усього польського кордону за активної підтримки авіації та артилерії. У 1939-1941 рр., після серії наступальних операцій та договорів, нацистська Німеччина завоювала чи контролювала більшу частину континентальної Європи, і сформувала союзи з Італією та Японією. Пактом Молотова-Ріббентропа від серпня 1939 року Німеччина та Радянський Союз розділили та анексували території своїх європейських сусідів - Польщі, Фінляндії, Румунії та країн Балтії. Світова спільнота мовчки спостерігала за агресивними діями Німеччини та СРСР, лише час від часу висловлюючи «глибоку стурбованість». Але після вторгнення на територію Польщі політичні лідери деяких європейських країн змушені були об’єднати зусилля задля протистояння Гітлеру – 3 вересня Британія і Франція оголосили Німеччині війну.

Друга світова війна тривала шість років і завершилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії. Акт про беззастережну капітуляцію Японії – останнього активного союзника нацистської Німеччини – було складено на борту американського лінкора „Міссурі“ в Токійській затоці.  Японія повністю прийняла умови Потсдамської декларації. В цій війні брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Друга світова забрала життя щонайменше 80 мільйонів людей (як цивільних так і військових). Окрім того, під час тієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя.

Жах Другої світової війни залишився позаду. Україна, чий внесок у загальну перемогу людства став одним із визначальних, плекає вічну пам’ять про полеглих та вшановує усіх ветеранів, які виборювали нашу незалежність. Захищаючи сьогодні право на мирне життя у вільній країні, ми продовжуємо славні традиції попередніх поколінь! 

Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни!

Наверх ↑