На Гребінківщині відзначили 75-у річницю подвигу земляка-Героя

На Гребінківщині відзначили 75-у річницю подвигу земляка-Героя

09 лютого 2018 року відбулося покладання квітів до пам’ятника Г.С.Кагамлику з нагоди 75-ої річниці подвигу командира відділення роти протитанкових рушниць, уродженця с. Слободо-Петрівка,.

Далеко за межами Полтавської області відоме ім’я нашого славного земляка.

Йому було двадцять, коли він здійснив свій безсмертний подвиг, віддавши в ім’я волі народу найдорожче – життя.

Сьогодні минає 75 років з того дня, коли у розпалі бою поблизу села Друге Нікольське Курської області на бійців відділення бронебійників сержанта Г.Кагамлика посунула ворожа колона нацистів у складі семи танків і самохідних гармат. Влучним пострілом командир підбив дві машини. Двічі поранений Г.Кагамлик відмовився залишити поле бою і переборюючи біль, продовжував керувати відділенням. Не припиняючи вогню, він підбив ще одну самохідку. В останні хвилини життя мужній воїн кров’ю написав на комсомольському квитку: “Умру, але не відступлю ні кроку назад. Клянуся своєю кров’ю. Сержант Кагамлик”.

Григорій дотримав свою обіцянку - він до останнього подиху відбивав ворожу атаку. І лише коли атака нацистів захлинулась, у гімнастерці сержанта товариші знайшли його обітницю…

Час не в силах стерти з народної пам'яті ім'я та подвиг Героя. Цього року, традиційно вшанувати пам'ять Героя, біля пам’ятника земляку зібрались школярі, представники громадських організацій району, керівництво міста та району, мешканці міста, місцеві ЗМІ.

У покладанні квітів взяли участь: заступник голови райдержадміністрації О.Князєв, секретар міської ради Л.Цапенко, заступник міського голови В.Волошин, керуючий справами апарату районної ради О.Зоркін, голова Гребінківської районної організації ветеранів В.Неруш та представники організації.