На Полтавщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

23 листопада 2019 року з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів делегація від Гребінківського району на чолі з головою райдержадміністрації Віталієм Роспоповим відвідала обласний меморіальний захід на Зажур-горі це перший в Україні пам’ятник жертвам Голодомору, який було встановлено на початку дев’яностих років минулого століття, землю для якого привозили з усіх регіонів України, з кожного району Полтавщини), який знаходиться неподалік Мгарського Спасо-Преображенського монастиря на Лубенщині.

 

Четверта субота листопада зібрала численні делегації з обласного центру та усіх районів, представників політичних партій, громадських організацій, духовенства біля дзвону печалі, аби разом пом’янути тих, хто загинув голодною смертю 86 років тому.

Поминальною ходою учасники заходу пройшли Алеєю пам’яті чорнобильців до Кургану Скорботи. В руках люди тримали українські прапори, колоски пшениці, гілочки калини і квіти.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих, а літературно-музична композиція стала органічним доповненням заходу. Потому до Меморіалу поклали квіти та ритуальні композиції. Поминальну панахиду відслужили у Мгарському Спасо-Преображенському монастирі.

Сьогодні о 16.00 у нашій державі відбуватиметься акція «Засвіти свічку», під час якої кожен свідомий українець запалить свою свічку пам’яті на підвіконнях власних осель, щоб її бачили душі померлих.

 

 

Наверх ↑