Талантами славна поета земля

Талантами славна поета земля

03 лютого вже вкотре гостинно відчинила свої двері "Гребінчина світлиця" в рамках відзначення 206-ї річниці з Дня народження славетного земляка, байкаря письменника, поета, філософа, видавця, громадського діяча Євгена Павловича Гребінки.

На обласне літературно-музичне свято завітали: директор Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, член Всеукраїнської музичної спілки України Д.О.Соколов, декан психолого-педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри музики, заслужена артистка України Н.В.Сулаєва, головний режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Миколи Гоголя, заслужений діяч культури України В.О.Шевченко, завідувач відділу Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, член Національної хореографічної спілки України О.М.Бєлакова.

З вітальним словом до присутніх звернулись голова Гребінківської районної державної адміністрації В.Роспопов, секретар Гребінківської міської ради Л.В.Цапенко та головний редактор районної газети "Гребінчин край" Н.О.Лакуша.

Своє мистецтво зі сцени дарували талановиті колективи та виконавці Гребінчиного краю: ансамбль "Джерельце" кер. Н.Гринь, хореографічний колектив "Забава" кер О.Лісова, народний аматорський хоровий колектив "Берегиня" кер. Н.Луценко, переможці щорічного районного літературного конкурсу читців творів Є.Гребінки та ін.

Як зауважив голова Гребінківської райдержадміністрації Віталій Васильович Роспопов: "Багатогранний життєвий і творчий шлях класика української байки, поета, прозаїка, перекладача і сина України і в наші дні є прикладом для нащадків…І хоч доля відміряла Євгену Павловичу всього тридцять шість років земного шляху, він був одним з тих людей, без яких неможлива була ні українська історія, ні українська культура, ні українська держава."

І дійсно, талантами літературними, музичними багата мала батьківщина поета, молоде покоління земляків Євгена Гребінки продовжує його справу.

Традиційно, в рамках відзначення 206-ї річниці з Дня народження Євгена Павловича Гребінки, відбулося покладання квітів до місця поховання поета-байкаря у с. Мар`янівка, Гребінківського району.