Терміни звернення за призначенням пенсії на період карантину продовжені!

Версія для друкуВерсія для друку

 Терміни звернення за призначенням пенсії на період карантину продовжені!

 

         Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 530 – ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з врахуванням часу, що минув до його зупинення.

         Зазначений порядок застосовується і при визначенні строків призначення пенсії, встановлених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

         Отже, згідно з урядовими рішеннями карантин в Україні встановлено у період з 12 березня до 22 червня 2020 року. Громадяни, які досягли пенсійного віку і не змогли у 3-місячний термін звернутися за оформленням пенсії, зможуть скористатися своїм правом пізніше.

         Приклад 1. Особа звертається за призначенням пенсії за віком. До початку карантину пройшло 1 міс 15 днів із визначеного законом тримісячного строку. Відтак термін звернення за призначенням пенсії з урахуванням Закону № 530 буде визначатися таким чином:

1 міс 15 днів до карантину + період карантину + 1 міс 15 днів після карантину.

         Приклад 2. Якщо пенсійний вік настав під час карантину, то тривалість строку подання документів для призначення пенсії буде визначатися так:

кількість днів від дня народження до закінчення карантину + визначений законодавством строк звернення (3 місяці).

 

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області

 

 

 

Наверх ↑