Увага! Грип!

Версія для друкуВерсія для друку

Увага! Грип!

Згідно інформації Центру громадського здоров’я МОЗ України, в області за попередній тиждень (станом на 02.11.2020) захворюваність на гострі респіраторні інфекції продовжує зростати, з збільшенням темпів росту, показники перевищили базовий рівень.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 7279 осіб, на 26% більше попереднього тижня (на попередньому тижні зростання на 9%), показник захворюваності – 527,8 на 100 тисяч населення, що на 5% вище базового рівня (епідемічного порогу), має місце низький рівень інтенсивності епідпроцесу. Дітей захворіло 1376, що складає 19% від усіх захворілих (питома вага нетипово низька для області, значно нижче, ніж в Україні).

Найвищі показники захворюваності в містах Полтаві, Лубни, Гадячі, Полтавському та Карлівському районах, при цьому захворюваність в місті Полтаві, місті Лубни та Карлівському районі досягла високого рівня інтенсивності, в місті Гадячі та Полтавському районі – середнього рівня інтенсивності.

По Гребінківському району за 44 тиждень 2020 року на гострі респіраторні інфекції захворіло 38 осіб, тижневий показник захворюваності – 175,67  на 100 тисяч населення,  нижче епідпорогового  на 72%, в порівнянні з попереднім тижнем відмічається зниження захворюваності на 36,7%.

Госпіталізованих не було.

Щеплення проти грипу з початку епідсезону та за поточний тиждень не проводились.

До відома!

Грип – це  вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить.
            Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
          Щоб не захворіти на грип, крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватися простих порад:

  1. Якщо ви захворіли – візьміть лікарняний і сидіть вдома. Грип швидко передається, тому так званий "трудовий героїзм" (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

  2. Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

  1. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

  2. Часто мийте руки, це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

  3. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато мікробів. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

  4. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

  5. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 

Фельдшер санітарний відділу державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства Гребінківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області  Тетяна Коновалова.

 

 

 

Наверх ↑