Довідка «Про підсумки виконання районної Інвестиційної програми розвитку Гребінківського району за 2013 рік»

Версія для друкуВерсія для друку

Довідка

 «Про підсумки виконання районної Інвестиційної програми розвитку Гребінківського району за 2013 рік»

 

Одним із найважливіших завдань місцевих органів державного управління і органів місцевого самоврядування є активізація інвестиційної діяльності в регіоні та значне нарощування обсягів інвестицій у регіональне господарство. Збільшення притоку інвестицій розглядається як пріоритетний напрям діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Гребінківського району.     

В районі постійно проводиться робота по залученню інвестицій в економіку району. Зареєстрована і діє інвестиційна програма розвитку Гребінківського району на  2011-2015 роки яка затверджена  3 сесію шостого скликання районної ради 25 лютого 2011 року яка є продовженням попередньої довгострокової програми залучення інвестицій у розвиток економіки району.

За період дії програми розроблено та видано  інвестиційний паспорт Гребінківського району з пропозиціями підприємств району та органів місцевого самоврядування.

Постійно поновлюється база даних вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення для залучення інвестицій.

Відділом економічного розвитку і торгівлі щоквартально проводиться моніторинг звернень інвесторів до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Щорічно станом на 1 січня оновлюється інвестиційний паспорт району.

Інвестиційний паспорт району та презентаційні матеріали, щодо інвестиційних можливостей нашого району розміщені на ВЕБ сторінці райдержадміністрації  в Інтернеті.

Протягом  2013 року  підприємствами та організаціями забудовниками району освоєно  28 млн. 665 тис. грн. капітальних інвестицій, що складає 0,3 % до загального обсягу інвестицій по області. В розрахунку на одну особу освоєно 1235,6 грн. капітальних інвестицій.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року в районі спостерігається  зменшення обсягів капітальних інвестицій  на 7,6% , так протягом  2012 року було освоєно 31 млн. 16 тис.грн.

В районі розроблені та реалізовуються програми : «Питна вода України на 2006 – 2020 роки», «Реформування житлово-комунального господарства», «Програма будівництва підвідних газових мереж та газифікації сільських населених пунктів на 2010 – 2015 роки», « Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2012 – 2016 роки».

В районі ведеться будівництво житлових будинків виключно за кошти індивідуальних забудовників, в стадії будівництва перебуває 35 житлових будинків. Протягом року в районі введено в експлуатацію 5 індивідуальних житлових будинків та проведено реконструкцію 16 будинків загальною площею  1820 кв.м.

В 2013 році ТОВ СП «Нібулон» введено в екслуатацію зерносушильний комплекс потужністю 100 тонн зерна на годину, кошторисною вартістю 2,5 млн.грн.

Проведено реконструкцію Сербинівського ЗОНЗ з відкриттям дитячого садка, освоєно 180 тис. грн.

В стадії будівництва в м. Гребінці перебуває 8 об’єктів торгового призначення, кошторисною вартістю близько 3,0 млн. грн.

На виконання районної програми “Питна вода України на 2006 – 2020 роки” запроектовані водопроводи довжиною 2,5 км по вул. Коцюбинського, Орджонікідзе, Горького, Куйбишева  -  кошторисною вартістю 800 тис. грн. в м. Гребінці.  В 2013 році в с.Ульяновка побудований водопровід довжиною 1,0 км., підключено до водопровідних мереж 25 житлових будинків, освоєно кошти в сумі 48 тис.грн.

Виконані значні обсяги робіт по благоустрою населених пунктів району. Зокрема влаштоване огородження дитячого садка в с.Ульяновка, використано 85 тис.грн., дитячого садка в с.Корніївка - 36 тис.грн., влаштовано огородження артсвердловини в с.Мар’янівка - 10 тис.грн., огородження території церкви в с.Слободо-Петрівка - 20 тис.грн., огородження кладовища в с.Михайлівка- 10 тис.грн.

Розпочаті роботи з розчистки русла р.Сліпорід в с.Майорщина, освоєно 150 тис.грн.

            Виконуючи районну програму будівництва підвідних газових мереж та газифікації населених пунктів, продовжено підключення житлових будинків до вуличних мереж газопостачання, в 2013 році  газифіковано близько 200 житлових будинків. Протягом року в с.Стукалівка за кошти населення розпочато будівництво вуличних газових мереж, освоєно майже 90 тис.грн.

Рудківською, Слободо-Петрівською, Сербинівською, Короваївською сільськими радами проведено капітальні ремонти доріг комунальної власності кошторисною вартістю 396 тис.грн.

Вперше в цьому році Гребінківським ДРП проведені поточні ремонти комунальних доріг на території Березівської сільської ради, освоєно 22,2 тис.грн, Тополівської - освоєно 15,65 тис.грн., Майорщинської - 22 тис.грн., Олександрівської - 15,65тис.грн., Слободо-Петрівської - 5,3 тис.грн. Всього на поточний ремонт використано 106,56  тис.грн.

Гребінківська міська рада провела капітальний ремонт вул. Кагамлика в м.Гребінці, освоєно 200 тис.грн.  та поточний ремонт доріг, освоєно 50 тис.грн.

Рудківською, Слободо-Петрівською, Сербинівською, Короваївською сільськими радами проведено капітальні ремонти доріг комунальної власності кошторисною вартістю 396 тис.грн.

На виконання завдання Президента України по зменшенню використання природного газу міською радою прийнята програма "Енергія природи-сталий розвиток громади згідно стандарту NTI на 2013-2027 роки". На виконання програми проведено реконструкцію котельні в місті по вулиці 50-років Жовтня на загальну суму 0,5 млн.грн. з використанням альтернативного, екологічно чистого палива – очерету.

На виконання проекту "Увага до дитини сьогодні-майбутнє країни завтра", впровадження енергозберігаючих технологій по збереженню тепла в дошкільному навчальному закладі "Веселка" замінено вікна на суму майже 100,0 тис.грн.

З метою енергозбереження протягом звітного періоду в районі реконструйовано теплопостачання в слідуючих закладах: амбулаторія ЗПМС с.Короваї; лабораторний корпус Гребінківської державної лікарні ветеринарної медицини; адмінкорпус міської ради.

Значна частка капітальних інвестицій  в районі вкладається в розвиток сільського господарства.

Вкладено значні кошти в реконструкцію приміщень, закуплено нове сучасне обладнання для доїння, водонапування, для роздачі кормів та інше. З метою покращення якості виробленого молока на всіх молочно - товарних фермах встановлені молокопроводи.

За останні роки в господарствах району всіх форм власності велику увагу приділяють, як будівництву так і реконструкції виробничих приміщень:

Відкрито нову ферму по відгодівлі свиней в с. Відрадне – СФГ “Нове-2”, де на сьогодні утримується близько 800 голів свиней.

            СФГ «Татіана» в с. Олександрівка – будівництво зерносушильного комплексу; загальний обсяг інвестицій становить – 1750 тис.грн.;

          СФГ «Каміла» с. Рудка – будівництво теплиці; загальний обсяг інвестицій становить – 85 тис.грн. та будівництво тваринницького приміщення для 400 голів молодняк ВРХ;

            СТОВ "Прогресс" – реконструкція корівника на 400 голів, загальний обсяг інвестицій становить – 700 тис.грн.

Оновлюється і машино-тракторний парк в господарствах району, так в 2013 році сільгосппідприємствами було придбано 45 одиниць техніки на загальну суму 16 263 тис грн.

В ПП «Мар’янівське”  комплекс по прийманню та сушінню зернових культур. Джерела  фінансування проекту  кошти підприємства в сумі 2,1 млн.грн..

Проблемними залишаються:

низькі темпи розвитку житлового будівництва (в зв’язку з низькою платоспроможністю забудовників та високими ставками кредитів банків). Вирішення активізації житлового будівництва можливе при зростанні фінансових можливостей забудовників;

роботи з оновлення генерального плану м. Гребінки та зміна меж потребують кошти в сумі до 300 тис. грн.. В зв’язку з відсутністю коштів, міськвиконком  не може вирішити питання з оновлення проектної документації та розроблення проекту  кварталу індивідуальної забудови по вул. Пархоменка;

проблемним являється процес здачі в експлуатацію житла в зв’язку з ускладненням процесу оформлення документації в Інспекції ДАБК м.Полтава;

в галузі ЖКГ при виконанні районної програми «Питна вода України в 2006 – 2020 роках» проблемним являється фінансування з міського бюджету будівництва водопроводів по вулицях Коцюбинського, Орджонікідзе, Горького, Куйбишева, Садова кошторисною вартістю 800 тис. грн. в зв’язку з обмеженням в міському бюджеті;

виконання районної програми будівництва підвідних газових мереж вимагає продовження фінансування будівництва підвідного газопроводу середнього тиску до с.Стукалівка та с.Григорівка в сумі 3100 тис.грн.                       

 

 

Начальник відділу економічного

розвитку і торгівлі                                                                                                                                    Л. Степаненко

Наверх ↑