Громадське обговорення

Версія для друкуВерсія для друку

 

Обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади (липень 2014 року)

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, прийнятого на засіданні Кабінету Міністрів України 17.04.2014 «Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади», Робочою групою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

 

Листом Мінрегіону від 24.04.2014 № 7/19-4905 обласним та міським держаним адміністраціям надіслано порівняльну таблицю до зазначеного проекту Закону України та доручено забезпечити проведення публічних заходів з його обговорення за участю представників органів місцевого самоврядування всіх рівнів, жителів територіальних громад, громадських організацій, науковців, експертів тощо; розміщення проекту на офіційних веб-сайтах, розповсюдження тексту іншими доступними інформаційно-технічними засобами.

 

На виконання листа Віце-Прем'єр-Міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Гройсмана від 24.04.2014 №7/19-4905 та доручення голови облдержадміністрації від 28.04.2014 №2930/01-28 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації оголошує про проведення публічного громадського обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» та розміщує матеріали для обговорення.

 

Пропозиції до проекту, у разі їх наявності, надсилати сектору з питань внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації на e-mail: politika_grebinka_rda@ukr.net  в термін до 20.09.2014.

 

Додатки:

 

- ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" (завантажити_1);

 

- Роз`яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні (завантажити_2);

 

- Презентаційний матеріал (завантажити_3).

 


 

● 26 червня 2014 року відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації.

Розглядалось питання: Обговорення питання змін до положень Конституції України щодо децентралізації влади.

Голова громадської ради Микола Даценко представив учасникам засідання відеофільм "Час робити великі зміни!", підготовлений Інститутом Громадського Суспільства за підтримки швейцарсько-українського проекту PESPRO. Запрошені на засідання заступник голови районної ради Валерій Волошин, заступник голови райдержадміністрації Олександр Князєв, начальник районного управління юстиції Дмитро Федорченко, заступник міського голови Людмила Цапенко ознайомили присутніх з основними засадами реформування місцевого самоврядування та децентралізацією влади та висловили щодо цього свою думку.


 

31 липня 2014 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Олександра Володимировича Князева відбулось засідання районного організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, куди увійшли представники органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Урядом України розпочато широке обговорення основних засад самоврядування в Україні. Ці зміни передбачають децентралізацію влади шляхом передачі владних повноважень регіонам. Згідно концепції розробленої Урядом, в Україні має бути побудована проста та логічна система самоврядування, яка покликана забезпечити нормальне та комфортне життя для громадян у містах та селах.


 

28 серпня 2014 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Олександра Володимировича Князева відбулось засідання "круглого столу" на тему: "Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади", де були присутні представники органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, представники громадськості району та місцеві засоби масової інформації.


 

* Склад районного організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

ДолученняРозмір
sklad_rayonnogo_orgkomitetu.jpg54.29 КБ
Наверх ↑