Паспорт Гребінківського району Полтавської області станом на 01.01.2019 року

Версія для друкуВерсія для друку

 

Паспорт  

Гребінківського району Полтавської області

станом на 01.01.2019 року

ПЛОЩА

0,6 тис.кв.км.

Відстань до м.Полтава

залізницею - 203 км.

шосейними дорогами  - 185 км.

Кордони та адміністративно-територіальні одиниці

Межує з Пирятинським, Оржицьким та Лубенським районами Полтавської області та Драбівським районом Черкаської області.

Міст районного значення - 1                        

Сіл  -  41  

НАСЕЛЕННЯ

Чисельність населення (на 01.01.19р.)             21,9 тис.осіб

у тому числі:

Щільність населення на кв.км                              36,5 чол.

Народжуваність (на 1000 жителів на 01.01.19р)     7,4 чол.

Смертність (на 1000 жителів на 01.01.19р)           20,0 чол.

Природне скорочення населення

(на 1000 жителів на 01.01.19р)                              12,7 чол.

МІСЦЕВІ РАДИ

Всього місцевих Рад 16 , в них депутатів               246

Районна                         1                                          26

Міські(ОТГ)                  1                                          26

Районні у містах            -                                           -

Селищні                         -                                           -

Сільські                       14                                         170

Міські міст район-

ного значення                -                                          -

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

У галузях економіки

 працює штатних працівників                                   3,6 тис.чол.

у сфері матеріального виробництва                        63,6%

    з них:

           на транспорті                                                40,2%

           у сільському господарстві                            22,8%

у невиробничій сфері                                              36,4%

Середньомісячна заробітна плата за ІV кв. 2018р                          8154 грн

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Кількість сільськогосподарських підприємств                    69

в т.ч. фермерських  господарств                                               49

Площа сільгоспугідь (по всіх товаровиробниках,

включаючи підсобні господарства)                                  46529га

ріллі                                                                                45667 га

ліси та інші лісо вкриті площі                                            300 га

забудовані землі                                                               3227 га

землі водного фонду                                                        1074 га

інші землі                                                                          1984га

Частка розпайованої землі                                           29229,9 га

Структура сільськогосподарського виробництва

рослинництво                                                                       79,8 %

тваринництво                                                                       20,2 %

Основні галузі рослинництва: зернові, технічні, культури.

Основні галузі тваринництва: молочне скотарство, свинарство.               

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Кількість промислових підприємств -

юридичних осіб                                                                -

Обсяг реалізованої промислової

продукції (робіт, послуг)                                                 - 

Основні види промислової діяльності _____________

ТРАНСПОРТ ТА ЗВ’ЯЗОК

Транспортна мережа загального користування

Експлуатаційна довжина:

- залізничних колій                                                 98,7 км

- тролейбусних ліній                                               -       км

- загальна протяжність доріг                                  207,9 км

 - кількість мостових споруд                                  6

 - довжина мостових споруд                                  1,62 км

 - мережа доріг загального користування             207,9 км

 - дороги відомчого підпорядкування                   207,9 км

    в т.ч.  грунтові                                                      11,6 км

 - доріг відомчого підпорядкування

        у сільській місцевості                                      153,9 км

Зв¢язок загального користування:

  Забезпеченість населення основними домашніми

 телефонними апаратами (тис. одиниць):

  у міських поселеннях                                           -  1,381

  у сільській місцевості                                           -  0,217

ТОРГІВЛЯ ТА СФЕРА ПОСЛУГ

Мережа підприємств на кінець 2018 року:

Магазини, павільйони, кіоски, лавки    195 одиниць, їхня торгова площа – 10,1 тис.м2,  забезпеченість торговою площею в розрахунку на 10 тис. чол. 4551 м2

Ресторани, кафе, їдальні                                     14 одиниць,

у них  посадкових місць                                     631

забезпеченість посадковими місцями в розрахунку на 10тис.чол.                                                              288  місця

ОСВІТА

Навчальні заклади:

 - денні загальноосвітні навчальні заклади                            17

 - навчально-виховні заклади (інтернати)                              1       

 - дошкільні заклади                                                              15

 - кількість бібліотек                                                              17

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Лікарські медичні заклади - всього                                   30

у тому числі:

- поліклінічних закладів                                                         2

- стаціонарних відділень                                                        2

- амбулаторій                                                                         7

- фапів                                                                                  19  

- диспансерів                                                                         -

- станцій швидкої допомоги                                                  -

- стоматологічних поліклінік                                                 -

 

СПОРТ

Ткаліч І.М.    -   майстер спорту міжнародного класу,  учасниця Олімпійських ігор 2004 року в Афінах в складі збірної команди України з легкої атлетики.

Тищенко О.В. – майстер спорту міжнародного класу з гандболу, чемпіон світу з  гандболу серед студентів, володар кубку Європи з гандболу.

 Лисенко О.П. – майстер спорту СРСР з футболу, чемпіон СРСР  з футболу 1983 року в складі футбольної команди " Дніпро".

 Лисенко С.М. – майстер спорту України з легкої атлетики, член збірної команди України.

Демчук М.А. -    майстер спорту України з літнього поліатлону, чемпіон світу серед поліцейських команд з марафонської естафети.

Мугака Л.М. -    майстер спорту СРСР з легкої атлетики.

Узол Т.С.      -    майстер спорту СРСР з футзалу.

Панасейко В.В. – майстер спорту, призер чемпіонату України з легкої атлетики.

Копищик О.А. -  майстер спорту України з легкої атлетики.

Кліпаченко А.О. – майстер спорту України з футзалу.

Соломаха В.С.   - майстер спорту України з футзалу.         

Звання кандидата в майстри спорту присвоєно:

Лисенку О.М., Палєєвій А.А., Тютюннику Р.В. ( легка атлетика);

Кожевнікову М.Г. (військово-прикладні види спорту);

Кондаку І.Є. ( футбол).

В 2012 році звання кандидатів у майстри спорту України присвоєно гравцям футбольної команди "Надія" – переможцям першості України з футзалу ЦР ФСТ " Колос".

КУЛЬТУРА

Театри                                                                                        -

Будинки культури, клуби                                                         18

Пам¢ятники історії і культури                                                  66

Музеї                                                                                         2

Бібліотеки                                                                                24

Дитяча музична школа                                                              1

Колективи художньої самодіяльності Гребінківського району:

- Народний аматорський хоровий колектив «Берегиня» Гребінківського міського Будинку культури

- Танцювальний колектив «Фантазія» Гребінківського міського будинку культури.

- Танцювальний колектив «Забава» Гребінківської дитячої музичної школи.

- Дитяча театральна студія «ЕМІСТ» Гребінківського міського Будинку культури.

- Театральний колектив «Крила» Гребінківського міського Будинку культури.

- Вокальний ансамбль «Орфей» Гребінківського міського Будинку культури.

- Ансамбль шумових інструментів «Веселі музики» Гребінківського міського Будинку культури.

- Хоровий колектив «Солоспів» Мар’янівського сільського будинку культури.

- Фольклорний колектив «Перевесла» Майорщинського сільського Будинку культури.

- Вокально-інструментальний ансамбль «Креатив»

- Вокальний ансамбль «М’ята» Короваївського сільського Будинку культури.

- Фольклорний колектив «Кумоньки» Кулажинського сільського Будинку культури.

- Фольклорний колектив «Джерело» Олексіївського сільського Будинку культури.

- Хоровий колектив «Криниця» Олексіївського сільського Будинку культури.

- Фольклорний колектив «Вишиванка» Слободо-Петрівського сільського Будинку культури.

- Вокальний ансамбль «Тополяночка» Тополівського сільського Будинку культури.

- Танцювальний колектив «Міленіум»» Почаївського сільського Будинку культури.

- Танцювальний колектив «Позитив» Короваївського сільського будинку культури.

- Фольклорний колектив «Журавка» Григорівського сільського будинку культури.

- Фольклорний колектив «Надвечір’я» Стукалівського сільського Будинку культури.

- Вокально-інструментальний ансамбль «Яр» Овсюківського сільського будинку культури.

- Драматичний колектив «Драйв» Почаївського сільського Будинку культури.

- Театральний колектив «Веселка» Овсюківської сільської бібліотеки.

- Театральний колектив «Троянда» Олексіївського сільського будинку культури.

 

Видатні особи, уродженці  району

Гребінка Євген Павлович – 1812 року народження, уродженець с. Мар'янівка, письменник, поет-байкар, педагог, видавець, громадський діяч

Залівчий Олег Панасович, 1942 року народження, уродженець м. Гребінка, геолог, Лауреат Державної премії Російської Федерації в галузі науки і техніки, нагороджений орденом Дружби Соціалістичної Республіки В'єтнам, проживає в м. Москва.

Кириченко Петро Васильович, 1945-2003 р. р.,  уродженець с. Березівка Гребінківського району, льотчик-штурман, письменник, автор книг про авіацію "Канікули перед стратою",  "Втеча з кола", "Крик на Варварці" та ін. Проживав в м. Сант-Петербург. Похований на кладовищі в м. Гребінка.

Костюков Віктор Дорофійович, 1934 року народження, уродженець м. Гребінка, інженер водного транспорту, доктор технічних наук, академік РАН, проживає в м. Москва.

В с. Рудка народився філософ, культуролог, академік НПНУ Олексій Семенович Онищенко, Ярослава Руденко, заслужена артистка України, в с. Писарщина – відомий фахівець у галузі прикладної математики та інженерної графіки І. Балюба, в с. Слободо-Петрівка   –   Герой   Радянського  Союзу Г.С. Кагамлик та відомий історик М. Буцько, в с. Олексіївка – журналіст, прозаїк Д. Бровар, в с. Олександрівка – відомий літературознавець О. Ставицький, в с. Кулаженці – етнограф – фольклорист Опанас Маркович, майстер художньої кераміки Д. Гоч та відомий спортивний телекоментатор, заслужений журналіст України С. Савелій, в с. Тополеве – відомий військовий діяч О. Затинайко, в с. Сербинівка – пасічник, Герой Соціалістичної Праці Ф. Головатий, О. Припутень, краєзнавець, дослідник, історик, в с. Горби – Герой Радянського Союзу

В. Риндя, в с. Почаївка – заслужена артистка України О. Білоконь, в с. Паризька Комуна   - Петро Линовицький – поет, письменник, громадський діяч.

 

 

          Засоби масової інформації заснованої в районі

Назва засобу

масової інформації

Засновники

Періодичність,

дні виходу

ПІБ редактора

Адреса, телефон

 

Телерадіокомпанії

       1.             

Районна телестудія "Гребінка"

Районна рада

Щодня

Малишенко Люба Миколаївна

м. Гребінка, пров.Олексія Припутня,1,

91-4-70

 

Друковані ЗМІ

    1.             

Районна газета"Гребінчин край"

ПП “Редакція газети"Гребінчин край”

Раз на тиждень

(четвер)

Лакуша Наталія Олексіївна

м. Гребінка, пров.Олексія Припутня,1

91-5-38

 

 

                    Районні та міські осередки громадських організацій та об’єднань.

№ п/п

Назва

Керівник
(П.І.П.)

 

 

 

 

1.

Гребінківська районна дитяча організація Футбольний клуб

"Надія"

Жила Володимир Леонідович

 

 

2.

Гребінківська районна організація Спілки підприємців Гребінківщини

Сироватка Юрій Володимирович

 

 

3.

Гребінківська районна громадська організація  Спілки власників корів

Назаренко Сергій Ілліч

 

 

4.

Гребінківська районна молодіжна громадська організація

"Молодіжний Парламент Гребінківщини"

Даценко Микола Андрійович

 

 

5.

Гребінківська районна громадська організація "Територія життя"

Чумарний Євгенія Вікторівна

 

 

6.

Гребінківська районна молодіжна громадська організація Мотоклуб "ЛІНКОЛЬН"

Памір Віктор Вікторович

 

 

7.

Громадська організація "ЕКО-РОЗВИТОК"

Іванченко Микола Миколайович

 

 

8.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВІЛЬНА-ЗГРАЯ"

Цимбал Сергій Вікторович

 

 

9.

Громадська організація "ЕКОЛОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ"

Томіна Алла Володимирівна

 

 

10.

Громадська організація "АНАТОМІЯ ШЛЮБНИХ СТОСУНКІВ"

Туманевич Лариса Геннадіївна

 

 

11.

Громадська організація "КЛУБ НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ "УСПІШНА МОЛОДЬ"

Чумарний Анатолій Іванович

 

 

12.

Громадська організація "АКАДЕМІЯ ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ"

Бондаренко Валентина Василівна

 

 

13.

Громадська організація "ГАНДБОЛЬНИЙ КЛУБ "ГРЕБІНКА"

Жолобецький Олег Едуардович

 

 

14.

Громадська організація "ЗЕЛЕНИЙ ВЕКТОР"

Ященко Яна Миколаївна

 

 

15.

Громадська організація "ГРЕБІНКІВСЬКА ВАРТА"

Сторчак Олег Володимирович

 

 

16.

Громадська організація "СМОТРА ГРЕБІНКА"

Соболєв Єгор Миколайович

 

 

17.

Громадська організація "ГРОМАДСЬКИЙ АКТИВ ГРЕБІНКИ"

Зінченко Оксана Володимирівна

 

 

18.

Гребінківська районна громадська організація "ДИТЯЧИЙ КЛУБ "КАПІТОШКА"

Довбиш Віталіна Володимирівна

 

 

19.

Громадська організація «ТВОРЧИЙ АКТИВ МИТЦІВ ГРЕБІНКІВЩИНИ»

Макогон Олег Валерійович

 

 

20.

Громадська організація "ОБ`ЄДНАННЯ РИБАЛОК ГРЕБІНКІВЩИНИ"

Тарасенко Андрій Анатолійович

 

 

21.

Громадська організація "Інвалідів та ветеранів Союз чорнобильців Гребінківщини"

Петренко Микола Петрович

 

 

22.

Громадська організація "Правовий блок учасників АТО"

Тютюнник Роман Вікторович

 

 

23.

Громадська організація "ВЕТЕРАНСЬКИЙ ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ "ЛОКОМОТИВ"

Хархан Микола Дмитрович

 

 

24.

Громадська організація "НАЩАДКИ ДУХОВНОЇ СПАДЩИНИ ЄВГЕНА ГРЕБІНКИ"

Швець Ігор Вадимович

 

 

 

Всього: 24

 

 

 

                                          Мережа осередків в районі

 

1.

Гребінківська районна громадська організація- спілки жінок України-районної жіночої ради

 

 

 

2.

Гребінківська района організація ветеранів

Неруш Валентин Михайлович

 

 

3.

Гребінківська района організація Товариства сприяння оборони України

Бугай Анатолій Михайлович

 

 

4.

Гребінківська района організація Всеукраїнського об'єднання демократичних сил "ЗЛАГОДА"

Інюточкіна Катерина Василівна

 

 

5.

Гребінківська района організація інвалідів війни та Збройних Сил

Павловський Анатолій Іванович

 

 

6.

Гребінківська районна організація громадської молодіжної організації "Українська Соціал- Демократична молодь"

Журба Оксана Григорівна

 

 

7.

Гребінківський районний осередок Демократичного союзу власників земельних та майнових паїв Полтавської області

Гонтаренко Сергій Іванович

 

 

8.

Гребінківська районна організація Української спілки ветеранів Афганістану \воїнів-інтернаціоналістів\

Колісніченко Віталій Іванович

 

 

9.

Гребінківська района організація Всеукраїнського обєднання "Держава"

Таран Людмила Вікторівна

 

 

10.

Гребінківська районна громадська організація "Захист дітей війни"

 

 

 

11.

Гребінківський районний осередок Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське гетьманське козацтво імені Івана Богуна

Сластьоненко Анатолій Дмитрович

 

 

12.

Гребінківська районна громадська організація Українського товариства мисливців і рибалок Полтавської обласної організації УТМР

Дебелий Олексій Анатолійович

 

 

13.

Гребінківський первинний осередок всеукраїнської громадської організації Національна сільськогосподарська палата України

Гондарєв Віктор Іванович

 

 

14.

Гребінківський районний осередок Громадської організації "ФРОНТ ЗМІН"

Степанова Алла Володимирівна

 

 

15.

Гребінківський районний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Об"єднана Молодь України"

Жила Світлана Петрівна

 

 

 

Всього: 15

 

 

 

 

Наверх ↑