Про підсумки роботи щодо відбору вступників до Національної академії державного управління при Президентові України в 2018 році та завдання на 2019 рік

Відповідно до Указу Президента України від 01.02.2012 року № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2013 року № 255 «Про затвердження положень про прийом, стажування в органах державної влади і органах місцевого самоврядування слухачів, працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України, а також переліку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, в яких проводиться у 2013-2018 роках стажування слухачів Національної академії» (зі змінами), професіоналізація державної служби здійснюється насамперед через систему професійного навчання державних службовців, яка передбачає цільову підготовку за державним замовленням висококваліфікованих фахівців з питань державного управління. З цією метою проводиться робота щодо забезпечення відбору вступників до Національної академії державного управління при Президентові України не тільки серед державних службовців, а й серед посадових осіб органів місцевого самоврядування.

На навчання за денною формою за державним замовленням приймаються особи, які перебувають на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування та обіймають посади державної служби, що належать до 1-9 групи оплати праці або віднесені до першої - сьомої категорії посад в органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік на момент подання документів до приймальної комісії.

На навчання за вечірньою, заочною (дистанційною) формою приймаються особи, які перебувають на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування та обіймають посади державної служби, що належать до 1-5 групи оплати праці або віднесені до першої - четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік на момент подання документів до приймальної комісії.

На навчання за державним замовленням за вечірньою та заочною (дистанційною) формами навчання приймаються державні службовці, посади яких належать до 6-9 групи оплати праці, та посадові особи місцевого самоврядування, посади яких віднесені до п’ятої - сьомої категорії посад в органах місцевого самоврядування, які здобули ступінь вищої освіти магістра/бакалавра, працюють в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік на момент подання документів до приймальної комісії.

Відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації проводиться постійна робота з відбору вступників до Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів. Так, до вступу до Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» у 2018 році була рекомендована 1 особа на заочну форму, яка і була зарахована на навчання.

На даний час в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України продовжує навчання 1 особа, зарахована в 2016 році, 1 особа, зарахована в аспірантуру в 2016 році, та 1 особа, зарахована в 2017 році.

Крім того, у 2018 році закінчили навчання: 1 державний службовець Харківський регіональний інститут державного управління, здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, спеціальність «державне управління», професійна кваліфікація «Магістр державного управління»; 1 державний службовець Національний університет біоресурсів і природокористування України з відзнакою, здобув кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, спеціальність «Публічне управління та адміністрування».

Так, всього з 2004 року, за направленням районної державної адміністрації, в Національній академії державного управління при Президентові України, її регіональних інститутах та інших вищих навчальних закладів за напрямом «Публічне управління та адміністрування» («Державне управління»): здобули вищу освіту ‒ 26 осіб, не закінчили навчання з різних причин ‒ 2 особи, навчається на даний час ‒ 3 особи, зарахована на навчання ‒ 1 особа.

Відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації складено список осіб, що бажають отримати другу вищу освіту за напрямом «Публічне управління та адміністрування». У 2019 році заплановано рекомендувати для участі у конкурсному відборі на навчання у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України 3 особи.