Про підсумки роботи щодо відбору вступників до Національної академії державного управління при Президентові України в 2017 році та завдання на 2018 рік

Відповідно до Указу Президента України від 01.02.2012 року № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2013 року № 255 «Про затвердження положень про прийом, стажування в органах державної влади і органах місцевого самоврядування слухачів, працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України, а також переліку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, в яких проводиться у 2013-2018 роках стажування слухачів Національної академії» (зі змінами), професіоналізація державної служби здійснюється насамперед через систему професійного навчання державних службовців, яка передбачає цільову підготовку за державним замовленням висококваліфікованих фахівців з питань державного управління. З цією метою проводиться робота щодо забезпечення відбору вступників до Національної академії державного управління при Президентові України не тільки серед державних службовців, а й серед посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Слід наголосити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 року № 423 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» на навчання до Інституту за державним замовленням за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування» на заочну форму навчання приймаються особи, які обіймають посади державної служби, що належать до 6-9 групи оплати праці або віднесені до п’ятої-сьомої категорії посад в органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби, служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік та не досягли 45 років на момент подачі документів до приймальної комісії.

Відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації проводиться постійна робота з відбору вступників до Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів. Так, до вступу до Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» у 2017 році були рекомендовані: 1 особа на денну форму навчання, а також 2 особи на заочне відділення.

У звітному році була зарахована на навчання 1 особа.

Крім того, на даний час продовжують навчання в Харківському регіональному інституті 3 особи, з них 1 державний службовець в аспірантурі. Також за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» в Національному університеті біоресурсів і природокористування України на заочному відділення навчається 1 особа.

Всього з 2004 року, за направленням районної державної адміністрації, в Національній академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутах за напрямом «Публічне управління та адміністрування» («Державне управління»): здобули вищу освіту ‒ 25 осіб, не закінчили навчання з різних причин ‒ 2 особи, навчається на даний час ‒ 4 особи, зарахована на навчання у 2017 році – 1 особа.

Відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату райдержадміністрації складено список осіб, що бажають отримати другу вищу освіту за напрямом «Публічне управління та адміністрування». У 2018 році заплановано рекомендувати для участі у конкурсному відборі на навчання у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України 1 особу.