В рамках проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО» Гребінківське бюро правової допомоги інформує

Тимчасова окупація Кримського півострова та бойові дії на сході стали серйозним випробуванням для країни та спричинили вимушену внутрішню міграцію частини населення. З'явилось поняття внутрішньо переміщених осіб. Внутрішньо переміщеною особою вважається громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. На законодавчому рівні триває постійний процес, спрямований на посилення захисту їх прав, свобод та гарантування пільг.

ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ ТА ОСОБИ, ЯКІ ЗВЕРНУЛИСЯ ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО ВЗЯТТЯ ЇХ НА ОБЛІК МАЮТЬ ПРАВО ОТРИМАТИ АДВОКАТА ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ

Внутрішньо переміщені особи та особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік  мають право отримати адвоката за рахунок держави

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» внутрішньо переміщені особи та особи, які звернулися із заявою про взяття їх на облік, як внутрішньо переміщені особи,  мають право на безоплатну вторинну правову допомогу від держави, а саме адвоката за рахунок держави.

Таку допомогу переселенці  можуть отримати у Лубенському місцевому  центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Для підтвердження категорії на отримання безоплатної вторинної правової допомоги подаються такі документи:

• Паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • Реєстраційний номер облікової картки платників податків;

А також для внутрішньо переміщених осіб:

• довідка про взяття особи на облік як внутрішньо переміщеної особи;

Для громадян України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб:

• копія заяви про взяття особи на облік як вимушено переміщеної особи з відміткою про її прийняття відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчим органом міської чи районної у місті ради;
  • письмова відмова у видачі довідки про взяття особи на облік як внутрішньо переміщеної особи відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчим органом міської чи районної у місті ради.

Гребінківське бюро правової допомоги

пров. Спортивний, 11, м. Гребінка